Chcesz zmienić pracę? Sprawdź potencjalnego pracodawcę

Zmianę miejsca zatrudnienia rozważa obecnie mniej więcej jedna trzecia pracujących Polaków. Osoby, które decydują się na taki krok, powinny wcześniej sprawdzić opinie na temat potencjalnego pracodawcy oraz to, czy jest on wiarygodny pod względem finansowym.

Z nowego badania BIG InfoMonitor wynika, że pracę w tym roku zamierza zmienić 35 proc. Polaków. Wpływ ma na to m.in. bardzo dobra – w porównaniu do poprzednich lat – sytuacja na rynku pracy. Główną motywacją do zmiany pracy pozostaje wyższe wynagrodzenie.

Dane opublikowane przez BIG InfoMonitor pokazują, że coraz częściej osoby zmieniające zatrudnienie jeszcze przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą sprawdzają opinie na jego temat. Czasem także sprawdzają rejestry dłużników, aby zdobyć informacje nt. wiarygodności finansową danej firmy. Takie działania mogą zapobiec kłopotom w przyszłości. Jak się okazuje, przedsiębiorstwa w słabej kondycji finansowej również rekrutują pracowników, a firmy z zagrożoną płynnością finansową mogą w kolejnych miesiącach nawet zbankrutować, co postawiłoby nowego pracownika w trudnej sytuacji.

W 2016 r. do rejestru dłużników, który prowadzi BIG InfoMonitor, z zapytaniem o kondycję danej firmy zgłosiło się w sumie ponad 500 osób fizycznych. Najczęściej sprawdzano przedsiębiorstwa usługowe, handlowe i budowlane. Najprawdopodobniej spora część tych zapytań była powiązana właśnie z poszukiwaniem informacji nt. potencjalnych pracodawców.

[mc4wp_form id="5288"]