Ryzyko polis z UFK – aktualna sytuacja rynkowa

UFK to Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy, a także część składowa ubezpieczenia na życie, określana również jako polisa inwestycyjna. To swoistego rodzaju rozwiązanie finansowe na systematyczne oszczędzanie lub gromadzenie kapitału zakładowego. Wiele firm na rynku specjalizuje się w obsłudze ubezpieczeniowej funduszy kapitałowych.

Pytanie brzmi po co inwestować w ten sposób, skoro można np. regularnie oszczędzać na lokatach? Sprowadza się to do tego, że taki model ubezpieczenia pozwala przerzucać pieniądze z funduszu do funduszu bez płacenia podatku. Forma niniejszego ubezpieczenia charakteryzuje się rygorystycznym harmonogramem wpłat oraz długością inwestycji. Z jednej strony to może być zaleta – zmuszenie do oszczędzania, lub wada – blokowanie oszczędności. Dużym plusem jest także wysoka ochrona oszczędności przed ewentualnymi roszczeniami ze strony wierzycieli. Bowiem nie podlegają one egzekucji, a banki nie mogą domagać się wypłaty środków, czy wytoczenia towarzystwu sprawy w sądzie. Sama forma ubezpieczenia z łatwością pozwala na wyznaczenie osoby uposażonej.

Ubezpieczenie inwestycyjne to rozwinięty rynek – warto wiec wiedzieć jak najlepiej kupić polisę inwestycyjną oraz na jakie firmy uważać.

Obecnie mamy do czynienia z protestami klientów TU Europa i Open Life oraz ich pośredników sprzedających polisy na życie (m.in. Open Finance, Getin Noble Bank, Tax Care, Idea Bank), którzy domagają się sprawiedliwości. Czują się wprowadzeni w błąd w zakresie  zainwestowanego przedsięwzięcia. Warto w takiej sytuacji podjąć kroki na drodze postępowania karnego. Pokrzywdzeni uważają, że zachowania powyższych podmiotów mają cechy działania  przestępnego, tj. działania zorganizowanej grupy przestępczej. Wydaje się koniecznym zweryfikowanie, czy członkowie zarządu tych spółek stworzyli między sobą hierarchicznie wyspecjalizowaną strukturę, zbudowaną na wydawaniu poleceń jej członków.

Klienci walczą o odzyskanie środków na drodze sądowej z firmą Open Life i Europa, poszukują wsparcia wśród organizacji społecznych i prawników, którzy pomogą im wyjść na prostą oraz odzyskać zainwestowane pieniądze.

Jako Kancelaria prawna zajmujemy się polisami z ubezpieczeniowego Funduszu Kapitałowego. Nasi adwokaci i radcowie prawni przygotowują pozwy oraz zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Jeśli szukasz pomocy, czujesz się pokrzywdzony w sprawie UKF, to możemy Ci pomóc.

[mc4wp_form id="5288"]